450MXG220MEFCSN35X25
DigiKeys varenummer
1189-3001-ND
Producenter
Producentens varenummer
450MXG220MEFCSN35X25
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 3000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
450MXG220MEFCSN35X25 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
1.26 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.764 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-25°C – 105°C