450BXG47MEFC18X20
DigiKeys varenummer
1189-450BXG47MEFC18X20-ND
Producenter
Producentens varenummer
450BXG47MEFC18X20
Beskrivelse
CAP ALUM 450V POLAR
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 12000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
400 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
12000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C