450BXC10MEFC10X20
DigiKeys varenummer
1189-1894-ND
Producenter
Producentens varenummer
450BXC10MEFC10X20
Beskrivelse
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
450BXC10MEFC10X20 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
99 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
330 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-25°C – 105°C