TDZVTR5.1
DigiKeys varenummer
TDZVTR5.1TR-ND - Tape & Reel (TR)
TDZVTR5.1CT-ND - Afskåret tape (CT)
TDZVTR5.1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TDZVTR5.1
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.1V 500MW TUMD2M
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 5.1 V 500 mW ±9,8% Overflademontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TDZVTR5.1 Modeller
Kategori
Effekt - Maks.
500 mW
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
10 µA @ 1.5 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Pakke/hus
Tolerance
±9,8%