SMLD12EN1WT86
DigiKeys varenummer
846-SMLD12EN1WT86TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-SMLD12EN1WT86CT-ND - Afskåret tape (CT)
846-SMLD12EN1WT86DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMLD12EN1WT86
Beskrivelse
LED GREEN DIFFUSED 1608 SMD
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Grøn 527nm LED-indikation – Diskret 3V 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
SMLD12EN1WT86 Modeller
Kategori
Linsestørrelse
1,20mm x 0,80mm
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
3V
Serie
Strøm - Test
5mA
Aktiv
Bølgelængde - Dominerende
Farve
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Linsefarve
Hvid
Leverandørs enhedspakning
Linsegennemsigtighed
Diffus
Størrelse/dimension
1,60mm L x 0,80mm B
Millicandela-normering
Højde (maks.)
0,65mm