SML-E12V8WT86
DigiKeys varenummer
846-SML-E12V8WT86TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-SML-E12V8WT86CT-ND - Afskåret tape (CT)
846-SML-E12V8WT86DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SML-E12V8WT86
Beskrivelse
LED RED DIFFUSED 1608 SMD
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Rød 630nm LED-indikation – Diskret 2,2V 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
SML-E12V8WT86 Modeller
Kategori
Linsestørrelse
1,20mm x 0,80mm
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
2,2V
Serie
Strøm - Test
20mA
Aktiv
Bølgelængde - Dominerende
Farve
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Konfiguration
Standard
Leverandørs enhedspakning
Linsefarve
Hvid
Størrelse/dimension
1,60mm L x 0,80mm B
Linsegennemsigtighed
Diffus
Højde (maks.)
0,46mm