SML-D12M8WT86C
DigiKeys varenummer
SML-D12M8WT86CTR-ND - Tape & Reel (TR)
SML-D12M8WT86CCT-ND - Afskåret tape (CT)
SML-D12M8WT86CDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SML-D12M8WT86C
Beskrivelse
LED YLW-GRN 1608 SMD
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Gul-grøn 572nm LED-indikation – Diskret 2,2V 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
SML-D12M8WT86C Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
2,2V
Mfr
Strøm - Test
20mA
Digi-Reel®
Bølgelængde - Dominerende
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Farve
Kvalifikation
AEC-Q102
Konfiguration
Standard
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Linsefarve
Hvid
Leverandørs enhedspakning
Millicandela-normering
Størrelse/dimension
1,60mm L x 0,80mm B
Linsetype
Rektangel med flad top
Højde (maks.)
0,65mm
Linsestørrelse
1,20mm x 0,80mm