SFR03EZPF5102
DigiKeys varenummer
846-SFR03EZPF5102TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-SFR03EZPF5102CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
SFR03EZPF5102
Beskrivelse
SULFUR TOLERANT CHIP RESISTORS
Detaljeret beskrivelse
51 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)