SFR01MZPF4R70 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | SFR01MZPF4R70 |
Beskrivelse | SULFUR TOLERANT CHIP RESISTORS |
Producentens standard leveringstid | 8 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 4.7 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tykfilm |
Datablad | Datablad |
Kategori | Funktioner Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Serie | Driftstemperatur -55°C – 155°C |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) | Pakke/hus 0402 (1005 metrisk) |
Varestatus Aktiv | Leverandørs enhedspakning |
Modstand | Størrelse/dimension 0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm) |
Tolerance | Højde - Monteret (maks.) 0,016" (0,40mm) |