SFR01MZPF4R70
DigiKeys varenummer
846-SFR01MZPF4R70TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-SFR01MZPF4R70CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
SFR01MZPF4R70
Beskrivelse
SULFUR TOLERANT CHIP RESISTORS
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)