RTF025N03TL
DigiKeys varenummer
RTF025N03TLTR-ND - Tape & Reel (TR)
RTF025N03TLCT-ND - Afskåret tape (CT)
RTF025N03TLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RTF025N03TL
Beskrivelse
MOSFET N-CH 30V 2.5A TUMT3
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 30 V 2,5A (Ta) 800mW (Ta) Overflademontering TUMT3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RTF025N03TL Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
1,5V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
5.2 nC @ 4.5 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±12V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
270 pF @ 10 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
800mW (Ta)
Teknologi
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
30 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TUMT3
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
2,5V, 4,5V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
67mOhm @ 2,5A, 4,5V