RGPZ10BM40FHTL
DigiKeys varenummer
RGPZ10BM40FHTLTR-ND - Tape & Reel (TR)
RGPZ10BM40FHTLCT-ND - Afskåret tape (CT)
RGPZ10BM40FHTLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RGPZ10BM40FHTL
Beskrivelse
IGBT 460V 20A TO-252
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
IGBT 460 V 20 A 107 W Overflademontering TO-252
Kategori
Td (til/fra) @ 25°C
500ns/4µs
Producenter
Rohm Semiconductor
Testtilstand
300V, 8A, 100Ohm, 5V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 175°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
460 V
Kvalifikation
AEC-Q101
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
20 A
Monteringstype
Overflademontering
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,0V @ 5V, 10A
Pakke/hus
TO-252-3, DPAK (2 ledere + tab), SC-63
Effekt - Maks.
107 W