RB168MM-40TFTR
DigiKeys varenummer
RB168MM-40TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
RB168MM-40TFCT-ND - Afskåret tape (CT)
RB168MM-40TFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RB168MM-40TFTR
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 40V 1A PMDU
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 40 V 1A Overflademontering PMDU
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RB168MM-40TFTR Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
550 nA @ 40 V
Mfr
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kvalifikation
AEC-Q101
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Teknologi
Pakke/hus
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
40 V
Leverandørs enhedspakning
PMDU
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A
Driftstemperatur - Samling
175°C (maks.)
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
650 mV @ 1 A
Grundlæggende varenummer
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)