RB162VAM-20TR
DigiKeys varenummer
RB162VAM-20TRTR-ND - Tape & Reel (TR)
RB162VAM-20TRCT-ND - Afskåret tape (CT)
RB162VAM-20TRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RB162VAM-20TR
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 20V 1A TUMD2M
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 20 V 1A Overflademontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RB162VAM-20TR Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
400 mV @ 1 A
Mfr
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1.2 mA @ 20 V
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Teknologi
Pakke/hus
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
20 V
Driftstemperatur - Samling
125°C (maks.)
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A