RB068MM100TFTR
DigiKeys varenummer
RB068MM100TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
RB068MM100TFCT-ND - Afskåret tape (CT)
RB068MM100TFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RB068MM100TFTR
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 100V 2A PMDU
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 100 V 2A Overflademontering PMDU
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RB068MM100TFTR Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
400 nA @ 100 V
Mfr
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kvalifikation
AEC-Q101
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Teknologi
Pakke/hus
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Leverandørs enhedspakning
PMDU
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
2A
Driftstemperatur - Samling
150°C (maks.)
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
870 mV @ 2 A
Grundlæggende varenummer
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)