ESR10EZPF51R0
DigiKeys varenummer
846-ESR10EZPF51R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-ESR10EZPF51R0CT-ND - Afskåret tape (CT)
846-ESR10EZPF51R0DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ESR10EZPF51R0
Beskrivelse
RES 51 OHM 1% 1/2W 0805
Detaljeret beskrivelse
51 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ESR10EZPF51R0 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)