ESR10EZPD2400
DigiKeys varenummer
846-ESR10EZPD2400TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-ESR10EZPD2400CT-ND - Afskåret tape (CT)
846-ESR10EZPD2400DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ESR10EZPD2400
Beskrivelse
RES 240 OHM 0.5% 1/2W 0805
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
240 Ohms ±0,5% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)