CDZVT2R5.6B
DigiKeys varenummer
CDZVT2R5.6BTR-ND - Tape & Reel (TR)
CDZVT2R5.6BCT-ND - Afskåret tape (CT)
CDZVT2R5.6BDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CDZVT2R5.6B
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.6V 100MW VMN2M
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 5.6 V 100 mW Overflademontering VMN2M (SOD-923)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CDZVT2R5.6B Modeller
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
60 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 2.5 V
Serie
Driftstemperatur
150°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Leverandørs enhedspakning
VMN2M (SOD-923)
Effekt - Maks.
100 mW