BZX84B5V1LYT116
DigiKeys varenummer
846-BZX84B5V1LYT116TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-BZX84B5V1LYT116CT-ND - Afskåret tape (CT)
846-BZX84B5V1LYT116DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZX84B5V1LYT116
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.1V 250MW SOT23
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 5.1 V 250 mW ±1,96% Overflademontering SOT-23
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
60 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
2 µA @ 2 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Tolerance
±1,96%
Leverandørs enhedspakning
SOT-23
Effekt - Maks.
250 mW