BD12IC0WEFJ-E2
DigiKeys varenummer
BD12IC0WEFJ-E2TR-ND - Tape & Reel (TR)
BD12IC0WEFJ-E2CT-ND - Afskåret tape (CT)
BD12IC0WEFJ-E2DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BD12IC0WEFJ-E2
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.2V 1A 8-HTSOP-J
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1A 8-HTSOP-J
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BD12IC0WEFJ-E2 Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
0.25 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Forsyning (maks.)
500 µA
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Blød start
Udgangstype
Driftstemperatur
-25°C – 85°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde) eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
1,2V
Leverandørs enhedspakning
8-HTSOP-J
Spændingsdropout (maks.)
0,6V @ 1A