2SA2071P5T100Q
DigiKeys varenummer
2SA2071P5T100QTR-ND - Tape & Reel (TR)
2SA2071P5T100QCT-ND - Afskåret tape (CT)
2SA2071P5T100QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
2SA2071P5T100Q
Beskrivelse
TRANS PNP 60V 3A MPT3
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Transistorer – Bipolare (BJT) – Single PNP 60 V 3 A 180MHz 500 mW Overflademontering MPT3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
2SA2071P5T100Q Modeller
Kategori
DC-Strømforstærkning (hFE) (min.) @ Ic, Vce
120 @ 100mA, 2V
Mfr
Effekt - Maks.
500 mW
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - Overgang
180MHz
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Transistortype
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
3 A
Pakke/hus
TO-243AA
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
60 V
Leverandørs enhedspakning
MPT3
Vce mætning (maks.) @ Ib, Ic
500mV @ 200mA, 2A