1SR154-400TFTE25 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 19.386
Datablad
Dioder 400 V 1A Overflademontering PMDS
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
1SR154-400TFTE25
DigiKeys varenummer
846-1SR154-400TFTE25-ND
Producenter
Producentens varenummer
1SR154-400TFTE25
Beskrivelse
DIODE STANDARD 400V 1A PMDS
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.1 V @ 1 A
Mfr
Hastighed
Standard restitution >500ns, > 200mA (Io)
Emballage
Bulk
Strøm - Lækstrøm @ Vr
10 µA @ 400 V
Varestatus
Forældet
Monteringstype
Teknologi
Pakke/hus
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
400 V
Leverandørs enhedspakning
PMDS
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A
Driftstemperatur - Samling
150°C