MIC5211-3.3/5.0BM6TR
DigiKeys varenummer
2156-MIC5211-3.3/5.0BM6TR-ND
Producenter
Producentens varenummer
MIC5211-3.3/5.0BM6TR
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3/5V 80MA SOT23
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 2 Output 80mA, 80mA SOT-23-6
Kategori
Spændingsdropout (maks.)
0,5V @ 50mA, 0,5V @ 50mA
Mfr
Strøm - Output
Emballage
Bulk
Strøm - Forsyning (maks.)
1.2 mA
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Omvendt polaritet
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Antal regulatorer
2
Spænding - Input (maks.)
16V
Pakke/hus
SOT-23-6 tynd, TSOT-23-6
Spænding - Output (min./fast)
3,3V, 5V