BZX84W-B68X
DigiKeys varenummer
2156-BZX84W-B68X-1727-ND
Producenter
Producentens varenummer
BZX84W-B68X
Beskrivelse
DIODE ZENER 68V 275MW SOT323
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 68 V 275 mW ±2% Overflademontering SOT-323
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
240 Ohms
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Emballage
Bulk
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
SOT-323
Tolerance
±2%
Grundlæggende varenummer
Effekt - Maks.
275 mW