UAL5-250RF8
DigiKeys varenummer
UAL5-250RF8-ND
Producenter
Producentens varenummer
UAL5-250RF8
Beskrivelse
RES CHAS MNT 250 OHM 1% 7.5W
Detaljeret beskrivelse
250 Ohms ±1% 7,5W Trådviklet spolemodstand Modstande til chassismontering
EDA/CAD-modeller
UAL5-250RF8 Modeller
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 275°C
Modstand
250 Ohms
Størrelse/dimension
0,598" L x 0,646" B (15,20mm x 16,40mm)
Tolerance
±1%
Højde - Monteret (maks.)
0,335" (8,50mm)
Effekt (Watt)
7,5W