RTDW3R-500RF8
DigiKeys varenummer
696-1972-ND
Producenter
Producentens varenummer
RTDW3R-500RF8
Beskrivelse
SENSOR RTD 500OHM 1% RADIAL
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
RTD (Resistance Temperature Detector) 6000ppm/°C Radial
Driftstemperatur
0°C – 100°C
Producenter
Riedon products by Bourns
Terminering
PC-ben
Serie
Temperaturkoefficient
6000ppm/°C
Emballage
Bulk
Strøm
3 mA
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand @ 0°C
500 Ohms
Pakke/hus
Radial
Modstandstolerance
±1%