RT9161-33GV
DigiKeys varenummer
1028-RT9161-33GVTR-ND - Tape & Reel (TR)
1028-RT9161-33GVCT-ND - Afskåret tape (CT)
1028-RT9161-33GVDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RT9161-33GV
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 300mA SOT-23-3
Kategori
Spændingsdropout (maks.)
0,6V @ 300mA
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Spænding - Input (maks.)
12V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Output (min./fast)
3,3V