RT9080-33GJ5
DigiKeys varenummer
1028-1509-2-ND - Tape & Reel (TR)
1028-1509-1-ND - Afskåret tape (CT)
1028-1509-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RT9080-33GJ5
Beskrivelse
IC REG LIN 3.3V 600MA TSOT-23-5
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 600mA TSOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RT9080-33GJ5 Modeller
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
4 µA
Digi-Reel®
PSRR
75dB (1kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Pakke/hus
SOT-23-5 tynd, TSOT-23-5
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
TSOT-23-5
Spændingsdropout (maks.)
0,53V @ 600mA