RT9073A-25GQZ
DigiKeys varenummer
1028-1518-2-ND - Tape & Reel (TR)
1028-1518-1-ND - Afskåret tape (CT)
1028-1518-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RT9073A-25GQZ
Beskrivelse
IC REG LINEAR 2.5V 250MA 4-ZQFN
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 250mA 4-ZQFN (1x1)
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
3 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
75dB (1kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Pakke/hus
4-XDFN eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Leverandørs enhedspakning
4-ZQFN (1x1)
Spændingsdropout (maks.)
0,6V @ 250mA