X9317US8Z-2.7
DigiKeys varenummer
X9317US8Z-2.7-ND
Producenter
Producentens varenummer
X9317US8Z-2.7
Beskrivelse
IC DIG POT 50K 8-SOIC
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 50k Ohm 1 kredsløb 100 Taps Op/ned (U/D, INC, CS) Interface 8-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
X9317US8Z-2.7 Modeller
Kategori
Interface
Op/ned (U/D, INC, CS)
Producenter
Renesas Electronics Corporation
Hukommelsestype
Ikke-flygtig
Serie
Spænding - Forsyning
2,7V – 5,5V
Emballage
Rør
Tolerance
±20%
Varestatus
Aktiv
Temperaturkoefficient (Typ)
±300ppm/°C
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Monteringstype
Overflademontering
Konusform
Lineær
Leverandørs enhedspakning
8-SOIC
Konfiguration
Potentiometer
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Antal kredsløb
1
Driftstemperatur
0°C – 70°C