X9258UV24IZ-2.7
DigiKeys varenummer
X9258UV24IZ-2.7-ND
Producenter
Producentens varenummer
X9258UV24IZ-2.7
Beskrivelse
IC DIG POT 50K 24-TSSOP
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 50k Ohm 4 kredsløb 256 Taps I2C Interface 24-TSSOP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
X9258UV24IZ-2.7 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Hukommelsestype
Ikke-flygtig
Producenter
Renesas Electronics Corporation
Spænding - Forsyning
±2,7V – 5,5V
Serie
Funktioner
Valgbar adresse
Emballage
Rør
Tolerance
±20%
Varestatus
Aktiv
Temperaturkoefficient (Typ)
±300ppm/°C
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Monteringstype
Overflademontering
Konusform
Lineær
Leverandørs enhedspakning
24-TSSOP
Konfiguration
Potentiometer
Pakke/hus
24-TSSOP (0,173", 4,40mm bredde)
Antal kredsløb
4
Driftstemperatur
-40°C – 85°C