RV1S9260ACCSP-10YV#SC0
DigiKeys varenummer
559-RV1S9260ACCSP-10YV#SC0-ND
Producenter
Producentens varenummer
RV1S9260ACCSP-10YV#SC0
Beskrivelse
OPTOISOLTR 5KV PUSH PULL 5-LSSO
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Optoisolatorer – Logisk output 15Mbps Modtakt (push-pull), Totempæl 5000Vrms 1 kanals 50kV/µs CMTI 5-LSSO
Kategori
Datahastighed
15Mbps
Producenter
Renesas Electronics Corporation
Udbredningsforsinkelse tpLH/tpHL (maks.)
60ns, 60ns
Emballage
Strip
Stignings-/faldtid (Typ)
5ns, 5ns
Varestatus
Aktiv
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
1,55V
Antal kanaler
1
Strøm - DC-fremløb (If) (maks.)
20mA
Input - Side 1/Side 2
1/0
Spænding - Forsyning
2,7V – 5,5V
Spænding - Isolering
5000Vrms
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Common Mode undertrykkelse transient (CMTI, min.)
50kV/µs
Monteringstype
Overflademontering
Inputtype
DC
Pakke/hus
5-SMD, mågevinge
Udgangstype
Modtakt (push-pull), Totempæl
Leverandørs enhedspakning
5-LSSO
Strøm - Output / kanal
10 mA