RJK6014DPP-A0#T2
DigiKeys varenummer
559-RJK6014DPP-A0#T2-ND
Producenter
Producentens varenummer
RJK6014DPP-A0#T2
Beskrivelse
RJK6014DPP-A0#T2
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 600 V 16A (Ta) 35W (Tc) Hulmontering TO-220FPA
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,5V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
45 nC @ 10 V
Emballage
Bakke
Vgs (maks.)
±30V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1800 pF @ 25 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
35W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
150°C
Afladning til kildespænding (Vdss)
600 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TO-220FPA
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
575mOhm @ 8A, 10V