RJK4002DPD-00#J2
DigiKeys varenummer
559-RJK4002DPD-00#J2TR-ND - Tape & Reel (TR)
559-RJK4002DPD-00#J2CT-ND - Afskåret tape (CT)
559-RJK4002DPD-00#J2DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RJK4002DPD-00#J2
Beskrivelse
MOSFET N-CH 400V 3A MP3A
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 400 V 3A (Ta) 30W (Tc) Overflademontering MP-3A
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RJK4002DPD-00#J2 Modeller
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
6 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (maks.)
±30V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
165 pF @ 25 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
30W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
400 V
Leverandørs enhedspakning
MP-3A
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2,9Ohm @ 1,5A, 10V