R7FS7G27G2A01CLK#AC0
DigiKeys varenummer
R7FS7G27G2A01CLK#AC0-ND
Producenter
Producentens varenummer
R7FS7G27G2A01CLK#AC0
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 3MB FLASH 145TFLGA
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M4 Renesas Synergy™ S7 Mikrocontrollere IC 32-bit 240MHz 3MB (3M x 8) FLASH 145-TFLGA (7x7)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
R7FS7G27G2A01CLK#AC0 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
EEPROM størrelse
64K x 8
Emballage
Bulk
RAM-størrelse
640K x 8
Varestatus
Aktiv
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,7V – 3,6V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Datakonvertere
A/D 19x12b; D/A 2x12b
Central processor
ARM® Cortex®-M4
Oscillatortype
Intern
Kernestørrelse
32-bit
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
240MHz