NP100P06PDG-E1-AY
DigiKeys varenummer
559-NP100P06PDG-E1-AYTR-ND - Tape & Reel (TR)
559-NP100P06PDG-E1-AYCT-ND - Afskåret tape (CT)
559-NP100P06PDG-E1-AYDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NP100P06PDG-E1-AY
Beskrivelse
MOSFET P-CH 60V 100A TO263
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
P-kanal 60 V 100A (Tc) 1,8W (Ta), 200W (Tc) Overflademontering TO-263
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
NP100P06PDG-E1-AY Modeller
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
300 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
15000 pF @ 10 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
1,8W (Ta), 200W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
175°C (TJ)
Teknologi
Klasse
Automotive
Afladning til kildespænding (Vdss)
60 V
Kvalifikation
AEC-Q101
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Monteringstype
Overflademontering
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Leverandørs enhedspakning
TO-263
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
6mOhm @ 50A, 10V
Pakke/hus
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 1mA