ISL85005EVAL1Z
DigiKeys varenummer
ISL85005EVAL1Z-ND
Producenter
Producentens varenummer
ISL85005EVAL1Z
Beskrivelse
EVAL BOARD FOR ISL85005
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ISL85005 - DC/DC, Trin ned 1 Ikke-isolerede udgange Evalueringskortoutput
Kategori
Strøm - Output
5A
Producenter
Renesas Electronics Corporation
Spænding - Input
7V – 15V
Emballage
Bulk
Regulators topologi
Buck
Varestatus
Aktiv
Frekvens - Switching
500kHz
Hovedformål
DC/DC, Trin ned
Indhold
Kort
Udgange og type
1 Ikke-isolerede udgange
Udnyttet IC/del
ISL85005
Spænding - Output
5V