DF38086RLP10WV
DigiKeys varenummer
DF38086RLP10WV-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF38086RLP10WV
Beskrivelse
IC MCU 16BIT 52KB FLASH 85TFLGA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
H8/300H H8® H8/300H SLP Mikrocontrollere IC 16-bit 10MHz 52KB (52K x 8) FLASH 85-TFLGA (7x7)
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
RAM-størrelse
2K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
Varestatus
Forældet
Datakonvertere
A/D 3x10b, 2x14b
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Oscillatortype
Intern
Central processor
H8/300H
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Kernestørrelse
16-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
10MHz