RP90Q-2415SRW/N-HC
DigiKeys varenummer
RP90Q-2415SRW/N-HC-ND
Producenter
Producentens varenummer
RP90Q-2415SRW/N-HC
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 15V 90W
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 15V 6A 9V - 36V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RP90Q-2415SRW/N-HC Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
90 W
Mfr
Spænding - Isolering
2.25 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel), Jernbane
Emballage
Bakke
Funktioner
OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 100°C (med reducering)
Type
Isoleret modul
Effektivitet
0.89
Antal output
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
9V
Pakke/hus
Quarter brick
Spænding - Input (maks.)
36V
Størrelse/dimension
2,28" L x 1,45" B x 0,74" H (57,9mm x 36,8mm x 18,8mm)
Spænding - Output 1
Leverandørs enhedspakning
Quarter brick
Strøm - Output (maks.)
6A