RACPRO1-T240/24
DigiKeys varenummer
945-RACPRO1-T240/24-ND
Producenter
Producentens varenummer
RACPRO1-T240/24
Beskrivelse
240W AC/DC-CONVERTER 'DIN-RAIL'
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AC eller DC DIN-skinne strømforsyning 1 Output 24V 10A
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RACPRO1-T240/24 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
240W
Producenter
Recom Power
Spænding - Isolering
3.5 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel), Laboratorium
Emballage
Boks
Effektivitet
94,1%
Driftstemperatur
-40°C – 70°C (med reduktion)
Inputtype
AC eller DC
Funktioner
IP20, Universalindgang
Størrelse/dimension
5,53" L x 1,69" B x 5,31" H (140,4mm x 43,0mm x 135,0mm)
AC-spænding - Input
320 – 575VAC (3 fase)
Godkendelsesagentur
CB, CE, CSA, EN, IEC, UL
DC-spænding - Input (min.)
450V
Standardnummer
61010-1; 62368-1
DC-spænding - Input (maks.)
815V
Minimum belastning krævet
No
Spænding - Output 1
24V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
10A