RACPRO1-S480/24
DigiKeys varenummer
945-RACPRO1-S480/24-ND
Producenter
Producentens varenummer
RACPRO1-S480/24
Beskrivelse
480W AC/DC-CONVERTER / DIN-RAIL
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AC eller DC DIN-skinne strømforsyning 1 Output 24V 20A
Kategori
Effekt (Watt)
480W
Producenter
Recom Power
Spænding - Isolering
4 kV
Serie
Applikationer
Laboratorium
Emballage
Boks
Effektivitet
95%
Driftstemperatur
-40°C – 70°C (med reduktion)
Inputtype
AC eller DC
Funktioner
Justerbart output, IP20, PFC, Universalindgang
Størrelse/dimension
6,10" L x 2,00" B x 5,30" H (154,9mm x 50,8mm x 134,6mm)
AC-spænding - Input
85 – 277VAC
Godkendelsesagentur
CE
DC-spænding - Input (min.)
88V
Standardnummer
DC-spænding - Input (maks.)
370V
Minimum belastning krævet
No
Spænding - Output 1
24V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
20A