RACM60-12SK/ENC/2X4
DigiKeys varenummer
945-RACM60-12SK/ENC/2X4-ND
Producenter
Producentens varenummer
RACM60-12SK/ENC/2X4
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 60W
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 12V 80 – 264VAC, 80 – 305VAC, 120 – 370VDC Indgang
Kategori
Applikationer
Husholdningsapparater, ITE (kommerciel), Medicinal
Mfr
Spænding - Isolering
4.8 kV
Serie
Effektivitet
90%
Emballage
Bakke
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Egnet til DC-indgang, Universalindgang
Type
Indkapslet
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
4,66" L x 2,47" B x 1,52" H (118,3mm x 62,7mm x 38,7mm)
Spænding - Input
80 – 264VAC, 80 – 305VAC, 120 – 370VDC
Godkendelsesagentur
CB, CE, cURus
Spænding - Output 1
12V
Standardnummer
60335-1; 60601-1; 62368-1
Strøm - Output 1
5 A