RACM15E-24SK/PMAD-CTN
DigiKeys varenummer
945-RACM15E-24SK/PMAD-CTN-ND
Producenter
Producentens varenummer
RACM15E-24SK/PMAD-CTN
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 24V 15W
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 24V 80 ~ 275VAC, 120 ~ 370VDC Indgang
Kategori
Applikationer
Husholdningsapparater, ITE (kommerciel), Medicinal
Mfr
Spænding - Isolering
4.2 kV
Serie
Effektivitet
86%
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Bundplade, DC-input muligt, PFC, Universal-input
Type
Indkapslet
Monteringstype
Chassismontering/ DIN-skinne
Antal output
1
Størrelse/dimension
3,20" L x 1,00" B x 1,10" H (81,3mm x 25,4mm x 27,9mm)
Spænding - Input
80 ~ 275VAC, 120 ~ 370VDC
Godkendelsesagentur
CB Scheme, CE, cURus, FCC, UKCA
Spænding - Output 1
24V
Standardnummer
60335-1; 60601-1; 62368-1
Strøm - Output 1
625 mA