RACM06E-12SK/277
DigiKeys varenummer
945-RACM06E-12SK/277-ND
Producenter
Producentens varenummer
RACM06E-12SK/277
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 6W
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 12V 500mA 80 – 305VAC, 120 – 430VDC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RACM06E-12SK/277 Modeller
Kategori
Applikationer
Husholdningsapparater, ITE (kommerciel), Medicinal
Producenter
Recom Power
Funktioner
PFC, Universalindgang
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 90°C (med reduktion)
Emballage
Rør
Effektivitet
82%
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Type
Indkapslet
Pakke/hus
5-DIP-modul, 4 ledere
Antal output
1
Størrelse/dimension
1,00" L x 1,00" B x 0,66" H (25,4mm x 25,4mm x 16,7mm)
Spænding - Input
80 – 305VAC, 120 – 430VDC
Godkendelsesagentur
CE, cURus, UKCA
Spænding - Output 1
12V
Standardnummer
60335-1; 60601-1; 62368-1
Strøm - Output (maks.)
500mA
Linjeregulering
±0,3%
Effekt (Watt)
6 W
Belastningsregulering
±1%