RAC10E-12SK/277
DigiKeys varenummer
945-RAC10E-12SK/277-ND
Producenter
Producentens varenummer
RAC10E-12SK/277
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 10W
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 12V 833mA 85 – 305VAC, 120 – 430VDC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RAC10E-12SK/277 Modeller
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Producenter
Recom Power
Funktioner
Fundamentplade
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 65°C
Emballage
Rør
Effektivitet
83%
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Type
Indkapslet
Pakke/hus
4-DIP-modul
Antal output
1
Størrelse/dimension
1,80" L x 1,00" B x 0,85" H (45,7mm x 25,4mm x 21,5mm)
Spænding - Input
85 – 305VAC, 120 – 430VDC
Godkendelsesagentur
CB, CE, cURus
Spænding - Output 1
12V
Standardnummer
Strøm - Output (maks.)
833mA
Linjeregulering
±0,5%
Effekt (Watt)
10 W
Belastningsregulering
0,5%