RAC10-18SK/277
DigiKeys varenummer
945-RAC10-18SK/277-ND
Producenter
Producentens varenummer
RAC10-18SK/277
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 18V 10W
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 18V 560mA 85 – 305VAC, 120 – 430VDC Indgang
Kategori
Effekt (Watt)
10 W
Producenter
Recom Power
Applikationer
Husholdningsapparater, ITE (kommerciel)
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 80°C (med reduktion)
Emballage
Rør
Effektivitet
85%
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Type
Indkapslet
Pakke/hus
5-DIP-modul, 4 ledere
Antal output
1
Størrelse/dimension
2,07" L x 1,08" B x 0,91" H (52,5mm x 27,4mm x 23,0mm)
Spænding - Input
85 – 305VAC, 120 – 430VDC
Godkendelsesagentur
CB, CE, cURus, EAC
Spænding - Output 1
18V
Linjeregulering
±0,5%
Strøm - Output (maks.)
560mA
Belastningsregulering
±1%