RAC05-15SK/480 | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 945-RAC05-15SK/480-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | RAC05-15SK/480 |
Beskrivelse | AC/DC CONVERTER 15V 5W |
Producentens standard leveringstid | 26 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 15V 330mA 85 – 528VAC, 120 – 745VDC Indgang |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | RAC05-15SK/480 Modeller |
Kategori | Applikationer ITE (kommerciel) |
Producenter Recom Power | Driftstemperatur -40°C – 80°C (med reduktion) |
Serie | Effektivitet 0.6 |
Emballage Rør | Monteringstype Hulmontering |
Varestatus Aktiv | Pakke/hus 4-DIP-modul |
Type Indkapslet | Størrelse/dimension 2,07" L x 1,08" B x 0,91" H (52,5mm x 27,4mm x 23,0mm) |
Antal output 1 | Godkendelsesagentur CB, CE, CSA, EAC, EN, IEC, IECEE, UL |
Spænding - Input 85 – 528VAC, 120 – 745VDC | Linjeregulering ±0,5% |
Spænding - Output 1 15V | Belastningsregulering 0.01 |
Strøm - Output (maks.) 330mA | Grundlæggende varenummer |
Effekt (Watt) 5 W |