RAC04-3.3SK/277
DigiKeys varenummer
945-RAC04-3.3SK/277-ND
Producenter
Producentens varenummer
RAC04-3.3SK/277
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 3.3V 4W
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 3,3V 1,2A 80 – 305VAC, 110 – 390VDC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RAC04-3.3SK/277 Modeller
Kategori
Applikationer
Husholdningsapparater, ITE (kommerciel), Medicinal
Producenter
Recom Power
Driftstemperatur
-40°C – 90°C (med reduktion)
Serie
Effektivitet
0.73
Emballage
Bulk
Monteringstype
Hulmontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
6-DIP-modul
Type
Indkapslet
Størrelse/dimension
1,44" L x 1,07" B x 0,69" H (36,7mm x 27,2mm x 17,4mm)
Antal output
1
Godkendelsesagentur
CB, CE, cURus, FCC
Spænding - Input
80 – 305VAC, 110 – 390VDC
Linjeregulering
±0,5%
Spænding - Output 1
3,3V
Belastningsregulering
0.01
Strøm - Output (maks.)
1,2A
Grundlæggende varenummer
Effekt (Watt)
4 W