RAC04-12SA/277
DigiKeys varenummer
945-1067-ND
Producenter
Producentens varenummer
RAC04-12SA/277
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 4W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 12V 333mA 90 – 305VAC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RAC04-12SA/277 Modeller
Funktioner
Universalindgang
Producenter
Recom Power
Driftstemperatur
-40°C – 70°C (med reduktion)
Serie
Effektivitet
77%
Emballage
Boks
Monteringstype
Hulmontering
Varestatus
Ikke til nye design
Pakke/hus
7-DIP-modul, 6 ledere
Type
Indkapslet
Størrelse/dimension
1,44" L x 1,07" B x 0,69" H (36,7mm x 27,0mm x 17,6mm)
Antal output
1
Godkendelsesagentur
CE, cULus, EN
Spænding - Input
90 – 305VAC
Standardnummer
Spænding - Output 1
12V
Linjeregulering
±0,2%
Strøm - Output (maks.)
333mA
Belastningsregulering
±0,5%
Effekt (Watt)
4 W