RAC03E-3.3SK/277
DigiKeys varenummer
945-RAC03E-3.3SK/277-ND
Producenter
Producentens varenummer
RAC03E-3.3SK/277
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 3.3V 3W
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 3,3V 900mA 85 – 305VAC, 120 – 430VDC Indgang
EDA/CAD-modeller
RAC03E-3.3SK/277 Modeller
Recom Power
Funktioner
Bundplade, standby output
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Effektivitet
68%
Pakke/hus
4-DIP-modul
Størrelse/dimension
1,33" L x 0,87" B x 0,61" H (33,7mm x 22,2mm x 15,4mm)
Spænding - Input
85 – 305VAC, 120 – 430VDC
Godkendelsesagentur
CB, CE, cURus, EAC
Spænding - Output 1
3,3V
Linjeregulering
±0,5%
Strøm - Output (maks.)
900mA
Belastningsregulering
0,5%
Effekt (Watt)
3 W